Vaše nejčastější otázky a naše odpovědi
Pokud zde nenaleznete odpověď na vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat
Nákup generátoru ozonu
Proč si vybrat zrovna značku PROFI OZON?
Rozhodnutí samozřejmě necháme na vás, ale my vidíme hned několik důvodů proč zrovna PROFI OZON:
1. Jsme na trhu od roku 2013, prodali jsme již několik tisíc přístrojů a máme tedy bohaté zkušenosti a tisíce spokojených zákazníků, kteří se k nám rádi vrací.
2. Jsme pružní, komunikativní, zvedáme telefony a odpovídáme na emaily. Poradenství máte u nás vždy zdarma.
3. Parametry, které u našich přístrojů uvádíme, odpovídají skutečnosti.
4. Při nákupu více kusů se s námi dohodnete na slevě.
5. Máme vlastní servisní středisko, opravy provádíme do 1 týdne.
6. Záruka je u nás 2+1 rok pro všechny, tedy i na IČO. Podmínkou pro uplatnění prodloužené záruky je, aby se ve 24 měsíci od data prodeje dostalo zařízení na náš servis k jeho kontrole. Poté se záruka prodlouží o další rok.
Podle jakých parametrů se vybírá konkrétní generátor?
a) Výběr podle výkonu: výkon přístroje určuje, jak velký objem místnosti zvládne ošetřit za určitou časovou jednotku. U každého námi prodávaného přístroje proto uvádíme max. objem místnosti, který přístroj zvládne obsáhnout za 1-3 hodiny.
b) Výběr podle účelu použití (vzduch nebo voda): v naší nabídce naleznete přístroje primárně určené pro dezinfekci vzduchu a přístroj pro ošetřování vody a vzduchu (GO-2000H). Zařízení GO-2000H je možné využít i pro ošetřování vzduchu v měnších místnostech do cca 80m3.
Upozornění: Na trhu lze nalézt řadu výrobků různých firem s klamavým označením, kdy se tyto firmy snaží své produkty konkurenčně „zvýhodňovat“ nadsazováním parametrů jako je zejména max. velikost ošetřované místnosti apod.
Který typ generátoru ozonu je nejvhodnější pro automobily?
Pro ošetřování osobních automobilů je zcela optimální náš přístroj GO-4000.
Pro karavany, autobusy či vlaky je již vhodnější použít silnější přístroj GO-7000 nebo GO-14000.
Pokud tepujete vozidla mokrou cestou je nejlepší pořídit si typ GO-2000H, který se umisťuje vně vozidla jako ochrana před nadměrnou vlhkostí.
Který generátor ozonu lze využít pro vzduch i vodu?
V naší nabídce je pro obohacování vzduchu i vody ozonem určen typ GO-2000H.
Je vhodnější mechanický nebo elektronický časovač?
Prodejem generátorů ozonu se zabýváme již od roku 2013. V naší nabídce se v minulosti objevily i přístroje s elektronickým časovačem. Vzhledem k náchylnosti těchto prvků k větší poruchovosti jsme se rozhodli vrátit zpět k mechanickým časovačům, které jsou mnohem stabilnější.
Pokud zákazník požaduje, aby se zařízení spínalo samo v určených časových intervalech, je možné všechny námi nabízené přístroje připojit k programovatelné zásuvce (investice asi 250 Kč), která toto zajistí.
Jakou záruku poskytujete na vaše přístroje?
Naše firma standardně poskytuje záruku v délce trvání 36 měsíců (3 roky) od data prodeje. Tato záruka platí i pro firemní zákazníky.
Záruku 3 roky uznáme i tehdy, pokud vám ji váš prodejce na daňový doklad neuvedl nebo dokonce uvedl záruku kratší.
Na co ještě si dát při vybírání generátoru ozonu pozor?
Pro správný výběr generátoru ozonu doporučujeme soustředit se i na historii firmy, její reference, záruky, servisní zázemí, pojištění odpovědnosti, prohlášení o shodě výrobku s platnou legislativou (testy CE a EMC) apod. Na trhu se zejména díky situaci kolem COVID-19 objevila řada obchodníků, kteří chtějí pouze krátkodobě vydělat. Žel takové společnosti nejsou orientované na zákazníka, ale jen na zisk. Přístroje, které prodávají pak velmi často nemají deklarovaný výkon ani výdrž.
Naše společnost prodává generátory ozonu již od roku 2013, máme několik tisíc spokojených zákazníků, poskytujeme záruku 3 roky, vlastníme servisní středisko, opravujeme přístroje do jednoho týdne, disponujeme výbornými referencemi a vystavujeme k našim pruduktům prohlášení o shodě.
Doporučujeme se obloukem vyhnout až příliš lákavým cenám generátorů s 10g výkonem. Naše zkušenosti a zkušenosti našich obchodních partnerů ukazují, žetakové přístroje nemají ani výkon 3,5g. Prostě nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci.
Je dobré se mít na pozoru i před společnostmi, které se s nabídkou generátorů ozonu objevily pouze díky pandemii COVID-19. Nemají historii, zkušenosti a servis provádí tím, že rozebírají nové výrobky, aby mohli zákazníkům opravit jejich.
Není výhodnější pořídit si germicidní lampu?
Rozhodnutí necháme nakaždém zákazníkovi. To co stojí a zdůranění je fakt, že germicidní lampa sice umožňuje provoz i za přítomnosti osob, ale vydezinfikuje jen vzduch, který lampou projde. Ozon naproti tomu vydezinfikuje nejen vzduch, ale i všechny předměty a nábytek v místnosti.
Ze zkušeností našich zákazníků víme, že germicidní lampy jsou spojovány s destruktivním vlivem na nábytek v místnosti.
Jaký je rozdíl mezi generátorem ozonu, ionizátorem a čističkou vzduchu?
1. Vzduch ošetřený klasickou čističkou vzduchu obsahuje i nadále bakterie, viry a plísně. Naproti tomu ozon zničí veškeré zárodky mikroorganismů a jiných patogenů, sekundárním efektem jeho oxidativních účinků je i důkladné odstranění příčin vzniklého zápachu.
2. Ionizátor je zařízení, které pomocí elektrického výboje ionizuje vzduch, tzn. že v něm zvyšuje množství záporných iontů. Dostatek těchto iontů může mít pozitivní vliv například na kvalitu dýchání (lepší okysličení krve) a na lidskou psychiku (posiluje duševní energii, zlepšuje náladu). Ionizátor neničí bakterie, viry ani plísně.
Generátor ozonu nepracuje na principu čističky vzduchu ani ionizátoru.
Pravdou je, že některé ionizátory obsahují velmi slabý generátor ozonu.
Ozon a jeho aplikace
K čemu všemu lze ozon využít?
Ozon je přírodní čistící a desinfekční látka. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo na Zemi, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl atd… Ozon je 3000x rychlejší než chlór a 25x účinnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500x než chlornan (OCL) a 5000x než chloramin (NH2CL) a je přitom mnohem bezpečnější.
1. Neexistuje žádný virus, bakterie, plísně, houby, které by odolaly ozonu.
2. Vynikajícím sekundárním efektem působení ozonu je odstranění všech myslitelných druhů zápachu (od kouře-ní, zvířat, plísní, zatuchlosti, inkontinence, mrtvolných zápachů, po povodních, požárech, spáleninách apod.)
Proč v místnosti s ozonem nesmí zůstat žádné osoby, zvířata či rostliny?
Ozon je velmi silný oxidant a jako takový napadá sliznice (oči, dýchání). Dlouhodobý pobyt je tedy jednoznačně pro všechny živé organismy zdravotně škodlivý. Naštěstí naše vrozené smysly (pud sebezáchovy) nám ani nedovolí delší pobyt v místnosti s ozonem absolvovat.
Co se mi stane, když do místnosti s ozonem krátce vstoupím?
Krátkodobý pobyt v místnosti je možné zvládnout bez úhony na zdraví (např. 30 vteřin pro otevření okna). Delší pobyt v řádu minut rozhodně nelze doporučit. První zdravotní obtíže, které se mohou dostavit, jsou obvykle nevolnost, bolest hlavy, pálení očí, problémy s dýcháním apod.
Kdy je možné opět vejít do místnosti po aplikaci ozonu?
Rozlišujeme v zásadě dvě možné situace:
a) do místnosti můžete krátkodobě vejít v průběhu nebo ihned po ukončení činnosti generátoru, pokud si v místnosti potřebuje něco vzít nebo pouze otevřít okno pro důkladné vyvětrání. V době takového krátkodobého pobytu v místnosti doporučujeme zadržet dech, abyste se ozonu zbytečně nenadýchali.
b) místnost můžete začít opět naplno používat až po důkladném vyvětrání (obvykle 30-40 min. masivního větrání oknem) nebo po většinovém rozložení ozonu zpět na kyslík, což může být záležitost 6-8 hodin po ukončení činnosti generátoru. I tak doporučujeme místnost ještě pro jistotu vyvětrat.
Co znamená, že je ozon těžší než vzduch?
Ozon jako trojmocná molekula O3 je těžší než vzduch O2, takže místnost plní od podlahy směrem nahoru. Proto doporučujeme generátor ozonu umístit na nějakou vyvýšenou plochu, např. na židli, stůl či skříň. Čím výše, tím lépe.
Je problémem určitá netěsnost dveří nebo oken? Můžeme používat vedlejší místnosti?
100% utěsnění místnosti nelze nikdy dosáhnout, vždy se tomuto stavu budeme snažit max. přiblížit. Pokud nedojde k průvanu, čímž by došlo k nasávání ozonu do dalších místností, je možné považovat daný stav za bezpečný.
Při dodržení výše uvedených podmínek je možné aktivně využívat vedlejší místnosti.
Co když jsou v místnosti akvária?
Během aplikace ozonu mohou v místnosti akvária zůstat, je ale nutné vypnout vzduchotechniku, která je součástí akvárií. Ozon se pak do vody nedostane. (Jiná zvířata nesmí v době aplikace ozonu v místnosti zůstat.)
Škodí ozon potravinám?
Ozon rozhodně potravinám neškodí, naopak se v ozonové atmosféře potraviny skladují pro zachování delší životnosti. (ovoce, zelenina apod.)
Na potraviny uložené v obalech nemá ozon žádný vliv.
V místnosti vidím zvláštní mlhu
Po aplikaci ozonu může být v místnosti vidět určitý opar jevící se jako jemná mlha. Přítomnost tohoto oparu je zcela v pořádku a signalizuje dostatečnou koncentraci ozonu v prostoru.
Postup použití generátoru ozonu
Jak se používá generátor ozonu pro ošetřování místností?
1. Zřízení umístěte do prostoru, který chcete ošetřovat a zapojte do zásuvky pro 220V.
2. Uzavřete všechna okna a dveře.
3. Nastavte na časovači požadovaný čas pro ošetřování, zařízení začne vytvářet ozon.
4. Opusťte prostor.
5. Po vypršení času aplikace krátce vstupte do místnosti, otevřete okno, odejděte opět ven a místnost masivně vyvětrejte po dobu alespoň 40 minut, než ji budete moci znovu začít používat. (nebo vyčkejte 6-8 hodin než se ozon rozpadne zpět na kyslík)
6. V případě, že zápach stále ještě přetrvává, proces od bodu 3. zopakujte.
Jak se používá generátor ozonu pro ošetřování vozidel (dezinfekce klimatizace)?
Nejdříve je potřeba dodržet následující zásady:
a) Ošetřovaný automobil nesmí stát na slunci, aby nedošlo k přehřátí přístroje.
b) Interiér vozidla by měl být dokonale suchý. Nikdy nepoužívejte generátor ozonu ihned po mokrém čištění. Před aplikací generátoru ozonu nechejte vozidlo důkladně vyschnout.
c) Uvnitř vozidla nesmí zůstat žádné osoby, zvířata ani rostliny.
Postup použití generátoru GO-4000:
1. Přístroj postavte vodorovně na nejvyšší možné místo ve vozidle (obvykle sedačky nebo středový panel), které má být ošetřováno a připojte jej do elektrické zásuvky (230 V).
2. Nastavte ve vozidle vnitřní cirkulaci vzduchu.
3. Udržte teplotu ve vozidle tak, aby nepřekračovala 30oC.
4. Otáčky ventilátoru vozidla nastavte na malou rychlost.
5. Vypněte klimatizaci (pro zachování suchého výparníku).
6. Uzavřete okna i dveře automobilu. Okýnko, kterým vede napájecí kabel, maximálně přivřete. Dejte ale přitom pozor, aby se napájecí kabel nepoškodil.
7. Nastavte časovač přístroje na 20-60 minut a opusťte vozidlo. Po uplynutí nastaveného času se přístroj sám vypne.
8. Po vypnutí přístroje otevřete všechny dveře a nechejte vozidlo alespoň 20 minut důkladně vyvětrat před tím, než ho začnete používat. Vypněte vnitřní cirkulaci a zapněte ventilátor, aby vyšel ven veškerý ozon uzavřený ve ventilačním systému.
9. Pokud zápach přetrvává, proces opakujte od bodu 2.
POZOR! Pokud činnost ventilátoru vozidla vyžaduje chod motoru, berte na vědomí, že výfukové plyny obsahují zdraví nebezpečné látky, jako je např. oxid uhelnatý. Proto vozidlo se spuštěným motorem umístěte do volného prostranství nebo zajistěte řádný odvod výfukových plynů. Je přísně zakázáno nechat nastartované vozidlo v uzavřené místnosti bez zajištěného odvodu výfukových plynů!